1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sinüs Lift İşlemiyle Beraber Aynı Seansta İmplant Uygulanabiliyor

Sinüs Lift İşlemiyle Beraber Aynı Seansta İmplant Uygulanabiliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle diş eksikliği durumunda ve ilerleyen yaşla beraber sinüslerin aşağı doğru sarkması halinde üst çenede implant yapılmasının imkansız hale gelebildiğini ve bu tarz durumlarda sinüs lift operasyonu gerçekleştirildiğini anlatan Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, “Bazı durumlarda sinüs lift işlemiyle beraber aynı seansta implant uygulanabiliyor” dedi.

Üsküdar Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, sinüs lift operasyonu hakkında bilgi verdi.

Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, implantlar diş hekimliği dünyasına girdikten sonra konuyla alakalı ve çeşitli cerrahi tekniklerle ilgili gelişmeler yaşandığını anlatarak, bunlardan birinin de sinüs lift operasyonu, yani sinüs kaldırma işlemi olduğunu söyledi.

Özellikle diş eksikliği durumunda yapılıyor

Sinüslerin kafatasında bulunan, içleri biyolojik zarla kaplı anatomik boşluklar olduğunu ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, şöyle devam etti:

“Özellikle diş eksikliği durumunda ve ilerleyen yaşla beraber sinüslerin aşağı doğru sarkması halinde üst çenede implant yapılması imkansız hale gelebilir. Bu tarz durumlarda sinüs lift operasyonu gerçekleştiriliyor. Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse; sinüsün içerisinde bulunan biyolojik zarın hassas bir şekilde kaldırılarak kemik grefti konulması işlemine verilen addır. Farklı prosedürler ve teknikler mevcuttur, bunu daha ziyade hastanın üst çenesinde bulunan kemiğin kalitesi ve hacmi belirler.”

Aynı anda implant da uygulanabiliyor

Bazı durumlarda sinüs lift işlemiyle beraber aynı seansta implant uygulanabildiğini kaydeden Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, bazı durumlarda da beklenilmesi gerektiğini dile getirdi.

Operasyonun lokal anestezi altında gerçekleştirildiğini de anlatan Dr. Öğr. Üyesi Musa Erdem, “Hastalar işlem esnasında en ufak bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlemden sonra oluşturulan reçete ve öneriler sayesinde rahat ve huzurlu bir süreç geçirirler.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Sinüs Lift İşlemiyle Beraber Aynı Seansta İmplant Uygulanabiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Rehabilitasyon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us